A Magyar Formatervezési Díj pályázat és a díjazottakat bemutató kiállítás az évek során a szakma egyik legfontosabb eseményévé vált. A pályázat lebonyolítója, a Magyar Formatervezési Tanács meghívásos pályázatán nyertük el a 450 négyzetméteres kiállítás tervezési és kivitelezési munkáit.
Részlet a koncepcióból:
Minden átlátható egy végtelennek tűnő fehér síkon. Belépés csak cipő nélkül, vagy lábzsákkal!
Az Iparművészeti Múzeum első emeleti dísztermét és a szürke termet fehér padlószőnyeggel borítottuk erre a különleges alkalomra így az egész terem egy hatalmas posztamenssé változott.
A Díjazott és kiállított munkák nem kiemelve, elkülönítve, hanem installálás módja szerint csoportosítva demokratikusan, egymás mellett, kiemelés nélkül a Földön/Asztalon/Kereten/Falon vannak elhelyezve. A zsűri döntése, értő szeme emeli ki a kiállított/díjazott munkát, a közönséget is néha dilemma elé állítva. A fehér hátterű műteremfotók hangulatát szeretné visszaadni a kiállításterv, a sablonok, posztamensek, fehér kubusok nélkül. Egy nagy asztal, ahol mindenki elfér egy nagy egybefüggő falfelület előtt.
A díszteremben nem került be külön épített installáció. Az elhelyezendő tárgyak egy része közvetlenül a padlón, eltérő színű ragasztószalag csíkokkal kijelölt pozíciókban állnak. Ezek a nagyobb tárgyak, bútorok, mopedek, és a 20 db. szabóbaba az öltözékekkel, a hozzájuk tartozó tablók is a földön elhelyezve. A DMD kiállítók a bejárattal szemben, kétoldalt totemeken kerültek bemutatásra.
A hosszú teremben egy nagyméretű, több darabból összeállított, 18,2 m hosszú, 2 m széles, 70 cm magas, fehér felületű, minden oldalról fehér lappal borított asztalon vannak a kisebb tárgyak, az asztalon a tárgyak alatt a tablók is, fektetve.
A függesztendő tárgyaknak épült egy fehérre festett 2,5*3*2.5m zártszelvény keret.
A szokatlan földre helyezett tablók és a lábzsák/vagy cipő nélküli állapot miatt a látogató biztosan más viszonyba kerül a kiállítással, kizökken a normál pozícióból. Van, akit ez zavar, diszkomfort érzete támad, és van, aki élvezi az efféle érdekességet.
A meglévő kiállítási világításon túl teljes színspektrumot visszaadó, nagyteljesítményű LED reflektorok is beépítettünk a díszterembe.
MFD 2016
Magyar FORMATERVEZÉSI DÍJ 2016
kiállítási installáció
-Minimal White Room-
A kiállítás 2016. szeptember 23 -tól november 20-ig
látható az Iparművészeti Múzeum első emeletén.
Megrendelő:
Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala / Magyar Formatervezési Tanács
Installáció:
Gross András belsőépítész, Medence Csoport
Munkatársak:
Eőry Zsófia, Terebessy Tóbiás, Mihályi János, Buczkó Bence, Simon Berry
Grafika
Balogh Balázs tervezőgrafikus
Fotó:
MFT
Gross András
Mihályi János
Érdeklődöm